KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14088039
nr 1408 8039
Gösta Sundvall
(1900-1957), Sverige
Oljemålning, Gårdsplan. Signerad, daterad -46. Olja på duk, 46x54, yttermått inklusive ram: 61x70 cm
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
måndag 19 juli 2021
kl 20:39:18
Gösta Sundvall
Läs mer om Gösta Sundvall